GDP Global Development (GDP) Londra’da yerleşik ve sektöründe lider konumunda bir danışmanlık kuruluşudur. Doğrudan Yabancı Yatırım (FDI) ve ticaret alanında faaliyet gösteren ekonomik promosyon organizasyonlarına stratejik danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Belli başlı hizmetlerimiz:

  • Stratejik danışmanlık – ekonomik kalkınma stratejisi, organizasyon ve operasyon
  • Yatırım cezbetme hizmetleri – yeni yatırım cezbetme danışmanlığı
  • Eğitim, kişisel gelişim ve kılavuzluk (mentoring) – kurumsal, müşteriye özel ve kişisel koçluk (coaching)
  • Bağımsız denetim (audit) – kıyaslama (benchmarking), izleme (monitoring) ve değerlendirme hizmetleri

GDP 1999 yılında kuruldu; Londra ve Johannesburg’da ofisleri, İspanya ve İsveç’te iş ortakları ve Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avusturalya’da temsilcileri var.

GDP’nin ekonomik danışmanlık hizmetlerinin kalite ve derinliğinin nedeni, bu hizmetlerin 7 kişilik çekirdek ekip ve dünya çapındaki 80 kişilik iş ortakları tarafından veriliyor olmasıdır.

GDP, uluslararası iş geliştirme ve ekonomik ve yatırım promosyonu konularında uzmanlaşmıştır. Uluslararası ekonomik promosyonun ve yatırımcı yol haritasının tüm etaplarına müdahil olmaktadır.

GDP şirketleri, diğer şirketlerle, finansman kaynaklarıyla ve yörelerle irtibatlandırmaktadır. Şirketlerin ihtiyacı olan politikalar, stratejiler ve performans standartları geliştirmek için hükümetlerle, bakanlıklarla, yerel yönetimlerle ve ajanslarla iş birliği yapmaktayız. GDP’nin müşterisi olan hükümetler için yaptığı çalışmaların büyük bölümü, uluslararası yatırımcı kurumlar ve iş aracıları (business intermediaries) ile kurduğu sağlam ilişkilere dayanmaktadırnd business intermediaries.