Neden katılmalısınız?

Ajansınızın rekabetçiliğinin artırılmasına değerli katkıda bulunur. Neyi iyi yapıyorsunuz?, neyi iyileştirmelisiniz?. Standarda uygun olmayan bir durum var mı? Varsa nasıl iyileştirebilirsiniz. Ajansların çoğu programa 2 veya daha fazla defa katılmışlardır. Çünkü böylece hem yaptıkları iyileştirmeleri ölçme hem de yatırım promosyonu konusunda yeni yaklaşım ve tekniklerden haberdar olma imkânı bulmaktadırlar.

Katılım ücreti nedir?

Standart kıyaslama ücreti 1.120 İngiliz Sterlini artı KDV’dir; bu ücreti saptarken her ajansın ödeyebileceği bir seviyede olması gerektiğini düşündük. Ayrıca kayıt formunda ücret seçeneğini inceleyiniz. Gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerden (LDCs) başvuran ajansların sübvansiyondan yararlanma imkânı vardır.

Bizim ajansımız işimizin bazı alanlarında kıyaslama istiyor

Mümkün. Müşteri özel kıyaslama opsiyonu size, kıyaslamaya dâhil etmek istediğiniz sektörleri, iş alanlarını, bölgesel ekipleri ve web sitelerini seçme imkanı vermektedir. Size gönderilecek yatırım sorgulamasının zamanını da siz tayin edebilirsiniz.

Kıyaslama nasıl uygulanmakta?

Sanal bir yatırımcı rolündeki veya size yakın bir lokasyondaki danışmanımız, web sitenizi inceleyerek anahtar yatırım alanlarını tespit edecektir. Sonra ajansınızla yatırım sorgulaması amacıyla doğrudan iletişime geçecek ve ekibiniz tarafından verilen desteğin seviyesini değerlendirecektir.

Test sorgulaması ne kadar uzmanca?

Çok. Program 30’dan fazla ana endüstri sektöründen ve yan sektörlerden oluşan herhangi bir kombinasyonu ve 20’ye kadar iş aktivitesini / fonksiyonunu (business activity/function) değerlendirmektedir. Sorgulamalar İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Çince ve Japonca lisanlarında gönderilebilir.

Hangi sonuç ve raporları elde edeceğiz?

Performans kıyaslaması size, tipik yatırım sorgulamalarına karşı gösterdiğiniz performansın bağımsız bir gözle analizini verir. İlave ücrete tabi olan müşteriye özel tasarlanmış kıyaslama seklini seçen ajanslar için ayrıca kıyaslama sonrasında kendi yerlerinde yarım günlük özel bir eğitim çalıştayı düzenlenir.

Test ne zaman yapılacak?

Program 2017 sonu ve 2018 başlarında uygulanacaktır. Kıyaslamanın tam zamanı ajansa gizli tutulmaktadır. Ancak kıyaslama periyodu 31 Mart 2018’te sona etmektedir. Böylece ajanslar, kıyaslamaya ücretini bütçeleme ve ekip, sektör programları ve web sitesi açısından da hazırlanma / iyileştirme için uzun zaman verilmesi amaçlanmıştır.

Hangi ajanslar kıyaslanacağız?

Sonuçlar 2001’den beri toplanan 700’den fazla değerlendirme sonucu ile kıyaslanacaktır.

Kıyaslama için ajans olarak nasıl başvurabiliriz?

registrations@gdpglobal.com adresine e-posta gönderiniz veya iletişime geçiniz Contact Us

Yatırım Promosyon Ajansları Performans Kıyaslamasının nasıl uygulandığına dair daha fazla bilgi

GDP Global’in uzman danışmanları web sitenizi en ince ayrıntısına kadar inceleyecek ve 12 maddelik bir analiz raporu hazırlayacaklardır; rapor, web sitesinin etkinliği hakkında yorumları ve iyileştirme gerektiren hususları içerecektir.

Kıyaslama ekibimiz ajansınıza tipik bir yatırım sorgulaması gönderecektir. 13 maddelik analiz raporu sizi, ajans içi sürecin her adımı hakkında bilgilendirecektir: bu adımlar, telefonda karşılama, e-posta cevabının etkinliği, ekip çalışması, yatırımcıya yapılan teklifin kalitesi ve hizmet seviyesi adımlarıdır.

Program size, geçici ve nihai raporların, kıyaslamanın tüm sonuçlarıyla birlikte gönderilmesiyle sona ermektedir. Rapor, operasyon, organizasyon ve strateji ile ilgili gözlem ve önerileri içermektedir.

Müşteriye özel kıyaslama şeklini seçen müşterilerimize, sonuçlar, bulgular, analizler ve önerilerimiz,  Londra’da veya kendi yerlerinde tüm personel için düzenlenen yarım günlük bir çalıştay aracılığı ile sunulmaktadır.